Home » Automation and Controls » Sensors » Pressure Sensors » Transducer Accessories » Pepperl+Fuchs REF-C110-2 Retroreflective Target Reflector

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Pepperl+Fuchs REF-C110-2 Retroreflective Target Reflector
Manufacturer: Pepperl+Fuchs Part No: REF-C110-2 Category: Transducer Accessories Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | REF-C110-2 |
| Brand | Pepperl+Fuchs |
| Product Category | Accessories Reflectors Retroreflective Target Reflectors |
| Material | PMMA/ABS |
| Height | 7.8 mm |
| Diameter | 84 mm |
| Mounting | mounting hole |
| Ambient Temperature | -30 ... 60 °C (-22 ... 140 °F) |
- Brand: Pepperl+Fuchs
Mfr # REF-C110-2
$13.22
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected