| Product Code | KL8548 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Power Supply | 24 V connection |
| Number of Inputs | 8 (potentiometer) |
| Number of Outputs | 8 (0…10 V) |
| Bus Interface | K-bus connection IN/OUT |
| Resolution | 12 bit |
| Weight | approx. 215 g |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
Home » Automation and Controls » Controllers » I-O Systems » Beckhoff KL8548 8-channel analog output module
Beckhoff KL8548 8-channel analog output module
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL8548 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL8548 8-channel analog output module” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL8548
$998.52
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.