| Product Code | 1125737 |
| Alternative Part Number | WTB4FP-213112A0ZZZ |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Functional Principle | Photoelectric proximity sensor |
| Supply Voltage U B | 10 V DC … 30 V DC |
| Maximum Output Current I | ≤ 100 mA |
| Minimum Sensing Range | 3 mm |
| Maximum Sensing Range | 25 mm |
| Response Time | ≤ 0.1 s |
| Repeatability (Response Time) | 150 µs |
| Light Source | PinPoint LED |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 1125737 Diffuse Reflective Photoelectric Sensor
Sick 1125737 Diffuse Reflective Photoelectric Sensor
Manufacturer: Sick Part No: 1125737 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 1125737 Diffuse Reflective Photoelectric Sensor” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 1125737
$243.34
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.