| Product Code | SJ-E132L |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Static Eliminators |
| Supply Voltage | 24 VDC to 36 VDC ±10% |
| Current Consumption | 700 mA (at 24 V), 500 mA (at 36 V) |
| Ion Level Warning, Condition Warning, Alarm Output | NPN open collector, Maximum 100 mA (40 VDC or less) |
| Installation Distance | 50 to 2000 mm 1.97″ to 78.74″ |
| Weight | 1500 g 52.91oz |
| Ambient Temperature | 0 to +40 °C 32 to 104 °F |
Home » Automation and Controls » Static Eliminators » Keyence SJ-E132L Bar Type Main Unit, Low Flow Model 1320 mm
Keyence SJ-E132L Bar Type Main Unit, Low Flow Model 1320 mm
Manufacturer: Keyence Part No: SJ-E132L Category: Static Eliminators
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence SJ-E132L Bar Type Main Unit, Low Flow Model 1320 mm” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # SJ-E132L
$3,469.50
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.