| Product Code | SJ-M030 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Static Eliminators |
| Supply Voltage | 24 VDC ±10 % |
| Rated Output Voltage | ±6 kV |
| Current Consumption | 450 mA or less |
| Supply Pressure Range | 0.2 MPa or less |
| Alarm Output | NPN open collector 100 mA (40 V or less) |
| Weight | Approx. 600 g |
| Ambient Temperature | 0 to +40 °C 32 to 104 °F |
Keyence SJ-M030 Spot Type Main Unit, Standard
Manufacturer: Keyence Part No: SJ-M030 Category: Static Eliminators
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence SJ-M030 Spot Type Main Unit, Standard” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # SJ-M030
$605.25
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.