Home » Automation and Controls » Sensors » Measurement Sensors » Keyence LJ-VM100 Display output unit
Keyence LJ-VM100 Display output unit
Manufacturer: Keyence Part No: LJ-VM100 Category: Measurement Sensors
Specifications
| Product Code | LJ-VM100 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Laser Profilers and 3D Measurement Sensors |
| Supply Voltage | Supplied from the controller |
| Power Consumption | 2.5 W or less |
| Monitor Output | Analog RGB XGA (1024 × 768) Touch panel monitor (CA-MP120T), specialized connector included |
| Weight | Approx. 400 g |
| Ambient Temperature | 0 to +50 °C 32 to 122 °F |
| Relative Humidity | 20 to 85 % RH (No condensation) |
- Brand: Keyence
Mfr # LJ-VM100
$1,309.20
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected
