| Product Code | HR-UC1 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Barcode Readers Handheld Scanners |
| Supply Voltage | 4.5 to 5.5 VDC |
| Current Consumption | 1000 mA (with AC adapter) |
| Weight | Approx. 180 g |
| Dimensions | 81 x 132 x 101 mm 3.19″ x 5.20″ x 3.98″ |
| Charging Time | Approx. 4.5 hours (with AC adapter) |
Keyence HR-UC1 Communication unit
Manufacturer: Keyence Part No: HR-UC1 Category: Handheld Scanners
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence HR-UC1 Communication unit” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # HR-UC1
$207.04
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.