| Product Code | KL2602 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Maximum Output Current | 5 A per channel |
| Number of Outputs | 2 x make contacts for power contact |
| Nominal Voltage | 230 V AC/30 V DC |
| Configuration | no address or configuration setting |
| Weight | approx. 85 g |
| Operating Temperature | -25…+60°C |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
Beckhoff KL2602 Bus Terminal
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL2602 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL2602 Bus Terminal” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL2602
$154.07
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.