| Product Code | 774260 |
| Alternative Part Number | PLID d1 Safety Relays |
| Brand | Pilz |
| Product Category | Safety Products Machine Safety Safety Relays |
| Connection Terminal | Screw terminal |
| Height Dimension | 36 mm |
| Width Dimension | 26 mm |
| Depth Dimension | 12.1 mm |
| Maximum Cable Length | 3000 m |
| Ambient Temperature | -30 – 70 °C |
| Housing Protection Rating | IP40 |
| Approval | CE UKCA cULus Listed T√úV |
Pilz 774260 PLID d1 Safety Relays
Manufacturer: Pilz Part No: 774260 Category: Monitoring Relays
| Manufacturer | Pilz |
|---|
Be the first to review “Pilz 774260 PLID d1 Safety Relays” Cancel reply
- Brand: Pilz
Mfr # 774260
$370.96
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.