| Product Code | 884100 |
| Alternative Part Number | S1EN 50KOhm 24-240VAC/DC |
| Brand | Pilz |
| Product Category | Automation and Controls Relays Monitoring Relays |
| Supply Voltage (V) | 42 – 240 V |
| Supply Voltage U2 | 24 V |
| Supply Voltage Type U1 | AC/DC |
| Supply Voltage Type U2 | AC/DC |
| AC Power Consumption | 5 VA |
| DC Power Consumption | 1 W |
| Connection Terminal | Screw terminal |
| Relay Contact Material | AgCdO |
| Height Dimension | 87 mm |
| Width Dimension | 22.5 mm |
| Ambient Temperature | -10 – 55 °C |
| Housing Protection Rating | IP40 |
Home » Automation and Controls » Relays » Monitoring Relays » Pilz 884100 Earth Leakage Monitoring Relay
Pilz 884100 Earth Leakage Monitoring Relay
Manufacturer: Pilz Part No: 884100 Category: Monitoring Relays
| Manufacturer | Pilz |
|---|
Be the first to review “Pilz 884100 Earth Leakage Monitoring Relay” Cancel reply
- Brand: Pilz
Mfr # 884100
$655.59
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.