| Product Code | 784260 |
| Alternative Part Number | PLID d1 C Safety Relays |
| Brand | Pilz |
| Product Category | Safety Products Machine Safety Safety Relays |
| Connection Terminal | Spring-loaded terminal |
| Height Dimension | 36 mm |
| Width Dimension | 30 mm |
| Depth Dimension | 12.5 mm |
| Maximum Cable Length | 3000 m |
| Ambient Temperature | -30 – 70 °C |
| Housing Protection Rating | IP40 |
| Approval | CE UKCA cULus Listed T√úV |
Home » Automation and Controls » Relays » Monitoring Relays » Pilz 784260 PLID d1 C Safety Relays
Pilz 784260 PLID d1 C Safety Relays
Manufacturer: Pilz Part No: 784260 Category: Monitoring Relays
| Manufacturer | Pilz |
|---|
Be the first to review “Pilz 784260 PLID d1 C Safety Relays” Cancel reply
- Brand: Pilz
Mfr # 784260
$370.96
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.