| Product Code | KL9110 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Power LED | green |
| Nominal Voltage | 24 V DC |
| Diagnostics | yes |
| Weight | approx. 50 g |
| Operating Temperature | -25…+60°C |
| Electrical Isolation | yes |
Home » Automation and Controls » Controllers » I-O Systems » Beckhoff KL9110 Potential supply terminal
Beckhoff KL9110 Potential supply terminal
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL9110 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL9110 Potential supply terminal” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL9110
$131.60
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.