| Product Code | PS2001-2410-0000 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Output Current | 10 A |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Input Voltage | AC 100…240 V, DC 110…150 V |
| Input Current | typ. 1.13 A at 230 V AC |
| Weight | approx. 600 g |
| Operating Temperature | -25…+70°C |
| Protection Rating | IP20 |
| Mains Frequency | 50…60 Hz |
Home » Automation and Controls » Controllers » I-O Systems » Beckhoff PS2001-2410-0000 Power supply PS2000; output: 24 V DC
Beckhoff PS2001-2410-0000 Power supply PS2000; output: 24 V DC
Manufacturer: Beckhoff Part No: PS2001-2410-0000 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff PS2001-2410-0000 Power supply PS2000; output: 24 V DC” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # PS2001-2410-0000
$1,422.04
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.