| Product Code | SR-600HA |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Barcode Readers Barcode Scanners |
| Supply Voltage | 5 VDC +5 %, -10 % |
| Output Type | NPN open collector |
| Current Consumption | 630 mA or less *4 |
| Output Details | 90 µW |
| Pulse Duration | 200 µs |
| Minimum Resolution | 0.082 mm 0.003″ |
| Light Source | Visible semiconductor laser (wavelength: 660 nm) |
| Light Source | High-intensity red LED |
| Laser Class | Class 1 Laser Product (IEC60825-1, FDA (CDRH) Part1040.10) *1 *2 |
| Barcode | CODE39, ITF, Industrial2of5, COOP2of5, NW-7 (Codabar), CODE128, GS1-128, GS1 DataBar CODE93, EAN/UPC, Trioptic CODE39 *3 |
| Weight | Approx. 160 g |
| Ambient Temperature | 0 to +45 °C 32 to 113 °F |
Free Shipping: $50+ U.S. orders | $350+ International orders
12-Month Warranty
Hassle-Free Returns Within 30 days
Over 100,000 parts in stock
Home » Barcode Readers » Barcode Scanners » Keyence SR-600HA Ultra Small 2D Code Reader, High-resolution Type
- Brand: Keyence
Keyence SR-600HA Ultra Small 2D Code Reader, High-resolution Type
Mfr # SR-600HA
$1,457.42
/ea
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- Free shipping on U.S. orders over $50 and international orders over $350.
- Hassle-Free 30-Day Returns.
- 12-Month Warranty for all products.
- Get 10% off—join our email list.
Accepted Payments
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence SR-600HA Ultra Small 2D Code Reader, High-resolution Type” Cancel reply
We’re Always Ready to Assist You
Submit A Request
Reach us through our form.
Give Us A Call
Connect with a representative.
Live Chat
Chat live with our support team.

Reviews
There are no reviews yet.