
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Keyence HR-UC1 Communication unit
Manufacturer: Keyence Part No: HR-UC1 Category: Handheld Scanners Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | HR-UC1 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Barcode Readers Handheld Scanners |
| Supply Voltage | 4.5 to 5.5 VDC |
| Current Consumption | 1000 mA (with AC adapter) |
| Weight | Approx. 180 g |
| Dimensions | 81 x 132 x 101 mm 3.19" x 5.20" x 3.98" |
| Charging Time | Approx. 4.5 hours (with AC adapter) |
- Brand: Keyence
Mfr # HR-UC1
$207.04
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected