| Product Code | 506300 |
| Alternative Part Number | PSEN ma1.4-03mm 1actuator |
| Brand | Pilz |
| Product Category | Safety Products Machine Safety Interlock Switches |
| Height Dimension | 37 mm |
| Width Dimension | 18 mm |
| Depth Dimension | 18 mm |
| Ambient Temperature | -10 °C |
| Housing Protection Rating | IP69 IP67 |
| Approval | CE UKCA cULus Listed EAC (Eurasian) T√úV |
Home » Safety Products » Machine Safety » Interlock Switches » Pilz 506300 Magnetic Safety Switch Actuator
Pilz 506300 Magnetic Safety Switch Actuator
Manufacturer: Pilz Part No: 506300 Category: Interlock Switches
| Manufacturer | Pilz |
|---|
Be the first to review “Pilz 506300 Magnetic Safety Switch Actuator” Cancel reply
- Brand: Pilz
Mfr # 506300
$17.34
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.