| Product Code | 5308074 |
| Alternative Part Number | LL3-DB01 |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Functional Principle | Proximity system |
| Maximum Sensing Range | 1,250 mm (Sensing range of WLL80 at 8 ms) |
| Weight | 31 g |
| Operating Ambient Temperature | –40 °C … +70 °C |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 5308074 Fiber Optic Sensor
Sick 5308074 Fiber Optic Sensor
Manufacturer: Sick Part No: 5308074 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 5308074 Fiber Optic Sensor” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 5308074
$74.21
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.