| Product Code | SJ-F5000 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Static Eliminators |
| Supply Voltage | 100 to 240 VAC, 50/60 Hz |
| Power Consumption | 65 VA |
| Operating Distance | 50 mm 1.97″ min. |
| Weight | Approx. 5 kg |
| Ambient Temperature | 0 to +50 °C 32 to 122 °F |
| Static Elimination Time | Approx. 1 sec *2 |
Keyence SJ-F5000 Blower Type Main Unit
Manufacturer: Keyence Part No: SJ-F5000 Category: Static Eliminators
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence SJ-F5000 Blower Type Main Unit” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # SJ-F5000
$1,156.82
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.