| Product Code | SR-10AH |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Barcode Readers Barcode Scanners |
| Reading Distance | 20 mm to 40 mm 0.78″ to 1.57″ |
| 2D Code | 0.025 mm 0.001″ |
| Barcode | 0.082 mm 0.003″ |
| Field of View For Reading | 19 mm x 15 mm 0.74″ x 0.59″ (Typical example at 40 mm 1.57″ ) |
| Weight | Approx. 50 g |
Free Shipping: $50+ U.S. orders | $350+ International orders
12-Month Warranty
Hassle-Free Returns Within 30 days
Over 100,000 parts in stock
- Brand: Keyence
Keyence SR-10AH High resolution attachment
Mfr # SR-10AH
$389.33
/ea
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- Free shipping on U.S. orders over $50 and international orders over $350.
- Hassle-Free 30-Day Returns.
- 12-Month Warranty for all products.
- Get 10% off—join our email list.
Accepted Payments
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence SR-10AH High resolution attachment” Cancel reply
We’re Always Ready to Assist You
Submit A Request
Reach us through our form.
Give Us A Call
Connect with a representative.
Live Chat
Chat live with our support team.

Reviews
There are no reviews yet.