Home » Automation and Controls » Machine Vision » Machine Vision Accessories » Keyence CA-U4 Ultra-compact switch-mode power supply CA-U4 (CA-U4#)

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Keyence CA-U4 Ultra-compact switch-mode power supply CA-U4 (CA-U4#)
Manufacturer: Keyence Part No: CA-U4 Category: Machine Vision Accessories Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | CA-U4 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Power Supplies DIN Rail Power Supplies |
| Rated Output Voltage | 24 VDC |
| Rated Output Current | 6.5A |
| Limits For Harmonic Current Emissions | EN61000-3-2 |
| Rated Input Voltage | 85 to 264 VAC , 47 to 63Hz , 110 to 370 VDC *1 |
| Weight | Approx 700 g |
| Ambient Temperature | -10 to +55 °C 14 to 131 °F (No freezing) |
| Relative Humidity | 25 to 85 % RH (No condensation) |
- Brand: Keyence
Mfr # CA-U4
$165.84
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected