Home » Automation and Controls » Machine Vision » Machine Vision Accessories » Keyence CA-U5 Ultra-compact Switch-mode power supply

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Keyence CA-U5 Ultra-compact Switch-mode power supply
Manufacturer: Keyence Part No: CA-U5 Category: Machine Vision Accessories Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | CA-U5 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Power Supplies DIN Rail Power Supplies |
| Rated Output Voltage | 24 VDC |
| Rated Output Current | 12.5 A |
| Rated Input Voltage | 85 to 264 VAC 47 to 63 Hz, 110 to 370 VDC *1 |
| Weight | Approx. 1540 g 3.40 lb |
| Ambient Temperature | -10 to +55 °C 14 to 131 °F (No freezing) |
| Relative Humidity | 85%RH or less (No condensation) |
- Brand: Keyence
Mfr # CA-U5
$540.79
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected