| Product Code | F-6HA |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Fiber Optic Sensors |
| Detection Focal Distance | 35 ±3 mm 1.378″ ±0.118″ *1 |
| Spot Diameter | Approx 1.0 (FU-21X), Approx 2.0 (FU-35FZ, FU-35FG, FU-35FA, FU-35TZ, FU-35TG) |
| Weight | Approx. 5 g |
| Ambient Temperature | -40 to +70 °C -40 to 158 °F |
| Combinable Fiber Unit | FU-21X,FU-35FZ,FU-35FG,FU-35FA,FU-35TZ,FU-35TG |
Keyence F-6HA Reflective Lens
Manufacturer: Keyence Part No: F-6HA Category: Miscellaneous
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence F-6HA Reflective Lens” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # F-6HA
$132.64
Out of stock
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.