| Product Code | 2113106 |
| Alternative Part Number | WSO26P-243ZZ1A0ZZZZLLZZZZZZZZ1 |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Supply Voltage V S | 24 V DC (19.2 V DC … 28.8 V DC) |
| Response Time | 0.5 ms |
| Response Time | 0.5 ms + Test device response time |
| Light Source | PinPoint LED |
| Light Type | Red light, visible |
| Dimensions (W x H x D) | 26.4 mm x 48.1 mm x 82.2 mm |
| Connection Type | Male connector M12, 4-pin, connector 270° rotatable |
| Enclosure Rating | IP66 (IEC 60529) IP67 (IEC 60529) IP69K (ISO |
| Operating Ambient Temperature | –40 °C … +60 °C |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 2113106 Safety Light Beam Sensor
Sick 2113106 Safety Light Beam Sensor
Manufacturer: Sick Part No: 2113106 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 2113106 Safety Light Beam Sensor” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 2113106
$256.59
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.