| Product Code | 1222787 |
| Alternative Part Number | WLA16P-1I722100ZZZ |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Functional Principle | Photoelectric retro-reflective sensor |
| Supply Voltage U B | 10 V DC … 30 V DC |
| Maximum Output Current I | ≤ 100 mA |
| Minimum Sensing Range | 0 m |
| Maximum Sensing Range | 10 m |
| Recommended Sensing Range for Best Performance | 0 m … 7 m |
| Response Time | ≤ 500 µs |
| Repeatability (Response Time) | 150 µs |
| Light Source | PinPoint LED |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 1222787 Retroreflective Photoelectric Sensor
Sick 1222787 Retroreflective Photoelectric Sensor
Manufacturer: Sick Part No: 1222787 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 1222787 Retroreflective Photoelectric Sensor” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 1222787
$266.38
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.