| Product Code | 1084195 |
| Alternative Part Number | KTX-WB9114224UZZZZ |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Supply Voltage | 10.8 V DC … 28.8 V DC |
| Maximum Output Current I | 100 mA |
| Switching Output | Push-pull: PNP/NPN |
| Switching Output (Voltage) | Push-pull: PNP/NPN HIGH = U V – 3 V/LOW ≤ 3 V |
| Response Time | 10 µs |
| Light Source | LED, RGB |
| Weight | 94 g |
| Dimensions (W x H x D) | 30 mm x 53 mm x 78.5 mm |
| Enclosure Rating | IP67 |
| Operating Ambient Temperature | –20 °C … +60 °C |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 1084195 Contrast Detection Sensor
Sick 1084195 Contrast Detection Sensor
Manufacturer: Sick Part No: 1084195 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 1084195 Contrast Detection Sensor” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 1084195
$591.32
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.