| Product Code | 1015798 |
| Alternative Part Number | WLG12-P537 |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Supply Voltage V s | DC 18 V … 30 V |
| Maximum Output Current I | ≤ 100 mA |
| Switching Output | 2 x PNP |
| Response Time | Parallel beam, 0.6 ms |
| Weight | 230 g |
| Dimensions (W x H x D) | 62 mm x 106 mm x 46.6 mm |
| Connection Type | Plug, M12, 5-pin |
| Enclosure Rating | IP67 |
| Operating Ambient Temperature | –25 °C … +55 °C |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 1015798 Retroreflective Automation Light Grid Sensor
Sick 1015798 Retroreflective Automation Light Grid Sensor
Manufacturer: Sick Part No: 1015798 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 1015798 Retroreflective Automation Light Grid Sensor” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 1015798
$1,347.79
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.