| Product Code | 401110 |
| Alternative Part Number | PIT en1.0p-5m-s |
| Brand | Pilz |
| Product Category | Cable Assemblies Circular Cable Assemblies |
| Self-Monitored | no |
| Height Dimension | 125 mm |
| Width Dimension | 45 mm |
| Depth Dimension | 45 mm |
| Connection Type | M12, 5-pin male, angled |
| Diameter | 45 mm |
| Cable Length | 5 m |
| Ambient Temperature | 0 – 50 °C |
| Housing Protection Rating | IP65 |
| Approval | CE UKCA |
Pilz 401110 Enabling Switch
Manufacturer: Pilz Part No: 401110 Category: Control and Signal Devices
| Manufacturer | Pilz |
|---|
Be the first to review “Pilz 401110 Enabling Switch” Cancel reply
- Brand: Pilz
Mfr # 401110
$553.55
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.