| Product Code | KL4424 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Technology | single-ended |
| Power Supply | 24 V DC via power contacts (alternative 15 V DC with power supply terminal KL9515) |
| Number of Outputs | 4 |
| Resolution | 12 bit |
| Weight | approx. 75 g |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
Beckhoff KL4424 Bus Terminal
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL4424 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL4424 Bus Terminal” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL4424
$305.17
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.