| Product Code | EJ9400 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Technology | power supply module for E-bus |
| Maximum Output Current | 2.5 A |
| Input Voltage | 24 V DC (-15%/+20%) |
| Weight | approx. 30 g |
| Operating Temperature | -25…+60°C |
| Protection Rating | IP20 |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
Home » Automation and Controls » Controllers » I-O Systems » Beckhoff EJ9400 EtherCAT plug-in module
Beckhoff EJ9400 EtherCAT plug-in module
Manufacturer: Beckhoff Part No: EJ9400 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff EJ9400 EtherCAT plug-in module” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # EJ9400
$938.14
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.