Home » Automation and Controls » Drives and Motor Controls » Motion Control » Servo Motors and Encoder Cables » Banner EA5R750PUXMODQ Light Curtains

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Banner EA5R750PUXMODQ Light Curtains
Manufacturer: Banner Part No: EA5R750PUXMODQ Category: Servo Motors and Encoder Cables Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Part Number | EA5R750PUXMODQ |
| Manufacturer | Banner |
| Category | Automation and Controls Sensors Area Sensors |
| Supply Voltage | 12-30 V dc |
| Primary Housing Material | Aluminum |
| Max Relative Humidity | 95% |
| Device Type | Two-Piece |
| Sensing Mode (Detailed) | Receiver |
| Number of Beams | 150 |
| Beam Spacing | 5 mm |
| Array Length (mm) | 750 |
| Analog Output | Voltage (0-10 V) |
| Discrete Output | PNP |
| Housing Length (mm) | 828 |
| Min Temp (C) | -40 |
- Brand: Banner
Mfr # EA5R750PUXMODQ
$1,338.75
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected