| Product Code | 6020064 |
| Alternative Part Number | WLL260-F240 |
| Brand | Sick |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Supply Voltage U B | 10 V DC … 30 V DC |
| Switching Output | PNP |
| Response Time | ≤ 0.7 ms |
| Light Source | LED |
| Light Type | Visible red light |
| Weight | 120 g |
| Enclosure Rating | IP66 |
| Operating Ambient Temperature | –25 °C … +55 °C |
Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Sick 6020064 Fiber Optic Amplifier Photoelectric Sensors
Sick 6020064 Fiber Optic Amplifier Photoelectric Sensors
Manufacturer: Sick Part No: 6020064 Category: Photoelectric Sensors
| Manufacturer | Sick |
|---|
Be the first to review “Sick 6020064 Fiber Optic Amplifier Photoelectric Sensors” Cancel reply
- Brand: Sick
Mfr # 6020064
$211.49
Availability: Available to Order|Typically ships in 30 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.