Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Autonics FDS-320-05 Fiber Optic Units
Autonics FDS-320-05 Fiber Optic Units
Manufacturer: Autonics Part No: FDS-320-05 Category: Photoelectric Sensors
Specifications
| Product Code | FDS-320-05 |
| Brand | Autonics |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Type | SUS type(SUS length 90mm) |
| Sensing Distance | 40mm |
| Minimum Sensing Target | Ø0.03mm |
| Sensing Type | Diffuse reflective type |
| Cable Length | 2m |
| Ambient Temperature Range | -40 to 70℃ |
- Brand: Autonics
Mfr # FDS-320-05
$57.51
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected
