Home » Automation and Controls » Sensors » Photoelectric Sensors » Autonics FDP-320-10 Fiber Optic Units
Autonics FDP-320-10 Fiber Optic Units
Manufacturer: Autonics Part No: FDP-320-10 Category: Photoelectric Sensors
Specifications
| Product Code | FDP-320-10 |
| Brand | Autonics |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Photoelectric Sensors |
| Type | Plastic injection molding type |
| Sensing Distance | 120mm |
| Minimum Sensing Target | Ø0.03mm |
| Sensing Type | Diffuse reflective type |
| Cable Length | 2m |
| Ambient Temperature Range | -40 to 70℃ |
- Brand: Autonics
Mfr # FDP-320-10
$25.00
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected
