Home » Automation and Controls » Sensors » Pressure Sensors » Transducer Accessories » Pepperl+Fuchs OMH-RL31-05 Sensor Mounting Aid

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Pepperl+Fuchs OMH-RL31-05 Sensor Mounting Aid
Manufacturer: Pepperl+Fuchs Part No: OMH-RL31-05 Category: Transducer Accessories Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | OMH-RL31-05 |
| Brand | Pepperl+Fuchs |
| Product Category | Accessories Brackets Pipes and Elevated Mounting |
| Material | Stainless steel |
| Weight | approx. 88 g |
| Height | 60 mm |
| Width | 22 mm |
| Length | 80 mm |
- Brand: Pepperl+Fuchs
Mfr # OMH-RL31-05
$34.10
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected