| Product Code | K-ADP-USB |
| Brand | Pepperl+Fuchs |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Sensor Interface and Junction Modules |
| Current Consumption | 50 mA (via USB) |
| Weight | 85 g |
| Cable Length | 3 m |
| Ambient Temperature | -20 … 60 °C (-4 … 140 °F) |
Pepperl+Fuchs K-ADP-USB USB Interface Adapter Module
Manufacturer: Pepperl+Fuchs Part No: K-ADP-USB Category: Accessories
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
|---|
Be the first to review “Pepperl+Fuchs K-ADP-USB USB Interface Adapter Module” Cancel reply
- Brand: Pepperl+Fuchs
Mfr # K-ADP-USB
$153.90
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.