| Product Code | VT5-X15 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Human Machine Interface (HMI) |
| Supply Voltage | 24 VDC ±20% |
| Output Resolution | Full HD *5 : W1920 × H1080 dots XGA: W1024 × H768 dots |
| Current Consumption | 1500 mA or less |
| Frequency | 5 to 9 Hz: Half amplitude: 3.5 mm 0.14″ *1 |
| Frequency | 9 to 150 Hz: Acceleration: 9.8 m/s 2 32.2’/s 2 *1 |
| Frequency | 5 to 9 Hz: Half amplitude: 1.75 mm 0.07″ *1 |
| Frequency | 9 to 150 Hz: Acceleration: 4.9 m/s 2 16.1’/s 2 *1 |
| Weight | Approx. 3400 g |
| Operating Ambient Temperature | 0 to 50°C 32 to 122°F *3 |
Home » Programmable Logic Controllers » Input Unit » Keyence VT5-X15 15″ TFT color touch panel display
Keyence VT5-X15 15″ TFT color touch panel display
Manufacturer: Keyence Part No: VT5-X15 Category: Input Unit
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence VT5-X15 15″ TFT color touch panel display” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # VT5-X15
$2,076.18
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.