| Product Code | SJ-L005F |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Sensors Static Eliminators |
| Supply Voltage | 24 V DC ±10 % (including ripple) or 12 V DC (dedicated AC adapter OP-88020/87722 *4 ) |
| Power Consumption | 310 mA or less (for 24 V DC) 600 mA or less (for 12 V DC) |
| Installation Distance | 50 mm 1.97 ” or greater |
| Weight | Approx. 100 g (main unit weight) |
| Ambient Temperature | 0 to +50 °C 32 to +122 °F (When using OP-87722, 0 to +40 °C 32 to +104 °F ) |
Home » Automation and Controls » Static Eliminators » Keyence SJ-L005F Compact Fan-Type Static Eliminator
Keyence SJ-L005F Compact Fan-Type Static Eliminator
Manufacturer: Keyence Part No: SJ-L005F Category: Static Eliminators
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence SJ-L005F Compact Fan-Type Static Eliminator” Cancel reply
- Brand: Keyence
Mfr # SJ-L005F
$517.27
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.