Home » Programmable Logic Controllers » Power Supply » Keyence MS2-H300 Output Current 12.5 A, 300 W

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Keyence MS2-H300 Output Current 12.5 A, 300 W
Manufacturer: Keyence Part No: MS2-H300 Category: Power Supply Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | MS2-H300 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Control and Signal Devices |
| Rated Voltage | 24V |
| Rated Current | 12.5A |
| Input Voltage | 85 to 264 VAC, 110 to 370 VDC *1 |
| Frequency | 47 to 63 Hz, DC *1 |
| Display Resolution | 0.1A/0.4V /1% |
| Weight | Approx. 1,540 g |
| Ambient Temperature | -10 to +55 °C 14 to 131 °F (No freezing) (see the derating characteristics) |
- Brand: Keyence
Mfr # MS2-H300
$780.58
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected