| Product Code | BL-1351HA |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Barcode Readers Barcode Scanners |
| Supply Voltage | 5 VDC ±5 % |
| Current Consumption | 400 mA or less |
| Control Output | 85 µW |
| Pulse Duration | 112 µs |
| Light Source | Visible semiconductor laser (wavelength: 660 nm) |
| Laser Class | Class 2 Laser Product (IEC60825-1, FDA (CDRH) Part1040.10 *1 ) |
| Scanning Method | Raster |
| Supported Codes | CODE39, ITF, Industrial2of5, Standard2of5, COOP2of5, CODABAR, CODE128, GS1-128, CODE93, UPC/EAN, GS1 DataBar |
| Weight | Approx. 130 g |
| Ambient Temperature | 0 to +45 °C 32 to 113 °F |
| Reading Direction | Side |
| Number of Readable Digits | 74 digits (148 digits for CODE128 with start character C) |
Free Shipping: $50+ U.S. orders | $350+ International orders
12-Month Warranty
Hassle-Free Returns Within 30 days
Over 100,000 parts in stock
Home » Barcode Readers » Barcode Scanners » Keyence BL-1351HA Ultra Small Digital Barcode Reader, High-resolution Type, Side Raster
- Brand: Keyence
Keyence BL-1351HA Ultra Small Digital Barcode Reader, High-resolution Type, Side Raster
Mfr # BL-1351HA
$814.89
/ea
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- Free shipping on U.S. orders over $50 and international orders over $350.
- Hassle-Free 30-Day Returns.
- 12-Month Warranty for all products.
- Get 10% off—join our email list.
Accepted Payments
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence BL-1351HA Ultra Small Digital Barcode Reader, High-resolution Type, Side Raster” Cancel reply
We’re Always Ready to Assist You
Submit A Request
Reach us through our form.
Give Us A Call
Connect with a representative.
Live Chat
Chat live with our support team.

Reviews
There are no reviews yet.