| Product Code | KL9050 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Power Supply | 24 V DC (-15%/+20%) |
| Number of Bus Terminals | 64 |
| Power LED | green |
| Bus Interface | 2 x RJ45 socket (input + output) |
| Weight | approx. 75 g |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
| Distance Between Stations | max. 5 m between KL9050 and KL9050 |
Home » Automation and Controls » Controllers » I-O Systems » Beckhoff KL9050 Terminal bus extension
Beckhoff KL9050 Terminal bus extension
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL9050 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL9050 Terminal bus extension” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL9050
$162.24
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.