| Product Code | KL9020 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Bus Interface | 1 x RJ45 socket |
| Configuration | none, automatic |
| Weight | approx. 45 g |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
| Distance Between Stations | max. 5 m between KL9020 and KL9050 |
Beckhoff KL9020 Terminal bus extension
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL9020 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL9020 Terminal bus extension” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL9020
$135.70
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.