| Part Number | WLS27XWW145DSQ |
| Manufacturer | Banner |
| Category | Automation and Controls Industrial Lightning Task Lightning |
| IP Rating | IP66, IP67, IP69K |
| Environmental Rating | IP66; IP67; IP69K |
| Supply Voltage | 12-30 V dc |
| Primary Housing Material | FDA Copolyester |
| Housing Style | Linear Strip |
| Connection | Integral QD |
| Min Op. Temperature (C) | -40 |
| Storage Temp (C) | -40 to 70 |
| Mounting Thread | No Thread |
| Physical Dimensions (LxWxH or DxH mm) | 27.0 x 210.5 |
| Product Size (mm) | 27 |
| Power | DC |
Home » Automation and Controls » Industrial Lighting » Task Lighting » Banner WLS27XWW145DSQ WLS27 Shatterproof LED Light for Harsh Environments
Banner WLS27XWW145DSQ WLS27 Shatterproof LED Light for Harsh Environments
Manufacturer: Banner Part No: WLS27XWW145DSQ Category: Task Lighting
| Manufacturer | Banner |
|---|
Be the first to review “Banner WLS27XWW145DSQ WLS27 Shatterproof LED Light for Harsh Environments” Cancel reply
- Brand: Banner
Mfr # WLS27XWW145DSQ
$175.95
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.