| Part Number | K50LGRY2PQ-804036 |
| Manufacturer | Banner |
| Category | Automation and Controls Control and Signal Devices |
| IP Rating | IP67, IP69K |
| Environmental Rating | IP67; IP69K |
| Supply Voltage | 18-30 V dc |
| Max Input Response Time (ms) | 250 |
| Primary Housing Material | Polycarbonate |
| Housing Style | Dome |
| Connection | Integral QD |
| Min Op. Temperature (C) | -40 |
| Lighting Device Type | Indicator |
| Input Type | PNP |
| Mounting Thread | M30 x 1.5 |
| Physical Dimensions (LxWxH or DxH mm) | 50.0 x 69.0 |
Home » Automation and Controls » Pick to Light » Banner K50LGRY2PQ-804036 General Purpose Indicators
Banner K50LGRY2PQ-804036 General Purpose Indicators
Manufacturer: Banner Part No: K50LGRY2PQ-804036 Category: Pick to Light
| Manufacturer | Banner |
|---|
Be the first to review “Banner K50LGRY2PQ-804036 General Purpose Indicators” Cancel reply
- Brand: Banner
Mfr # K50LGRY2PQ-804036
$96.05
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.