| Part Number | K30APT2GREQ |
| Manufacturer | Banner |
| Category | Automation and Controls Control and Signal Devices |
| IP Rating | IP67, IP69K |
| NEMA / UL Type Rating | NEMA and UL 4X, 13 |
| Environmental Rating | IP67; IP69K |
| Supply Voltage | 12-30 V dc |
| Output Type | PNP |
| Max Input Response Time (ms) | 300 |
| Max Output Response Time (ms) | 150 |
| Primary Housing Material | Polycarbonate |
| Housing Style | Base Mount – Dome Window |
| Connection | Integral QD |
| Min Op. Temperature (C) | -40 |
| Storage Temp (C) | -40 to 70 |
Home » Automation and Controls » Pick to Light » Banner K30APT2GREQ Multipurpose Illuminated Touch Buttons
Banner K30APT2GREQ Multipurpose Illuminated Touch Buttons
Manufacturer: Banner Part No: K30APT2GREQ Category: Pick to Light
| Manufacturer | Banner |
|---|
Be the first to review “Banner K30APT2GREQ Multipurpose Illuminated Touch Buttons” Cancel reply
- Brand: Banner
Mfr # K30APT2GREQ
$113.90
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.