| Product Code | 774136 |
| Alternative Part Number | PNOZ e2.1p 24VDC 2so |
| Brand | Pilz |
| Product Category | Safety Products Machine Safety Safety Relays |
| Two-Hand Device Type | III C |
| Supply Voltage (V) | 24 V |
| Supply Voltage Type U1 | DC |
| Connection Terminal | Screw terminal |
| Height Dimension | 94 mm |
| Width Dimension | 22.5 mm |
| Depth Dimension | 121 mm |
| Ambient Temperature | -10 – 55 °C |
| Housing Protection Rating | IP40 |
| Approval | CE UKCA cULus Listed EAC (Eurasian) T√úV |
Pilz 774136 Safety Relay
Manufacturer: Pilz Part No: 774136 Category: Safety Controllers
| Manufacturer | Pilz |
|---|
Be the first to review “Pilz 774136 Safety Relay” Cancel reply
- Brand: Pilz
Mfr # 774136
$275.40
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.