Home » Automation and Controls » Controllers » Temperature and Process Controllers » Autonics TAS-B4RJ3F Analog Non-Indicating Type PID Temperature Controllers

Image for Illustration purposes only. Actual product may vary.
Autonics TAS-B4RJ3F Analog Non-Indicating Type PID Temperature Controllers
Manufacturer: Autonics Part No: TAS-B4RJ3F Category: Temperature and Process Controllers Condition: NewiNew — Brand-new and unused, supplied in new packaging. Never installed or operated. Backed by Enicstra’s 12-month warranty.
Specifications
| Product Code | TAS-B4RJ3F |
| Brand | Autonics |
| Product Category | Automation and Controls Controllers Temperature and Process Controllers |
| Control Output | Relay(250VAC~ 3A) |
| Control Method | ON/OFF controlPID control |
| Configurable Setting Range | 32~572 |
| Approximate Weight | Approx. 107g(approx. 69g) |
| Size | DIN W48×H48mm |
| Ambient Temperature Range | -10 to 50℃, storage: -20 to 60℃ |
| Ambient Humidity Range | 35 to 85% RH, storage: 35 to 85% RH |
| Temperature Unit | ℉ |
- Brand: Autonics
Mfr # TAS-B4RJ3F
$51.46
Availability: In Stock|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected