| Product Code | CV-M11 |
| Brand | Keyence |
| Product Category | Automation and Controls Machine Vision Vision Systems |
| Power Consumption | 60 VA |
| Video Input (VS) | 1.0 V p-p 75 W |
| Power Supply | 100 to 120 VAC ±10 % (50/60 Hz) |
| Horizontal Resolution | 700 TV |
| Weight | Approx. 6 kg |
| Outer Diameter | W 220 x H 227 x D 252 |
| Ambient Temperature | -5 to +45 °C 23 to 113 °F (No freezing) |
| Synchronization Between The Transmitter And Receiver | Unsynchronized power supply |
Free Shipping: $50+ U.S. orders | $350+ International orders
12-Month Warranty
Hassle-Free Returns Within 30 days
Over 100,000 parts in stock
- Brand: Keyence
Keyence CV-M11 Monitor
Mfr # CV-M11
$735.09
/ea
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- Free shipping on U.S. orders over $50 and international orders over $350.
- Hassle-Free 30-Day Returns.
- 12-Month Warranty for all products.
- Get 10% off—join our email list.
Accepted Payments
| Manufacturer | Keyence |
|---|
Be the first to review “Keyence CV-M11 Monitor” Cancel reply
We’re Always Ready to Assist You
Submit A Request
Reach us through our form.
Give Us A Call
Connect with a representative.
Live Chat
Chat live with our support team.

Reviews
There are no reviews yet.