Pepperl+Fuchs MB60-12GM50-E2 Magnetic Proximity Sensors 218382
Mfr # MB60-12GM50-E2
/ea
Accepted Payments
Elementor Single Product #2263
  • Passage speed: v: ‚â§ 8 m/s
  • Measuring length: max. 10000 m
  • Light type: Integrated LED lightning (red)
  • Scan rate: 40 s-1
  • Read distance: 100 mm
  • Depth of focus: ¬± 50 mm
Manufacturer
Pepperl+Fuchs
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Pepperl+Fuchs MB60-12GM50-E2 Magnetic Proximity Sensors 218382”