| Product Code | EL9190 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Technology | potential supply terminal |
| Nominal Voltage | arbitrary up to 230 V AC/DC |
| Process Image Bit Width | 0 |
| Weight | approx. 50 g |
| Operating Temperature | -25…+60°C |
| Electrical Isolation | 500 V (E-bus/field potential) |
Beckhoff EL9190 EtherCAT Terminal
Manufacturer: Beckhoff Part No: EL9190 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff EL9190 EtherCAT Terminal” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # EL9190
$131.60
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.