| Product Code | KL2022 |
| Brand | Beckhoff |
| Product Category | Automation and Controls Controllers I-O Systems |
| Maximum Output Current | 2.0 A (short-circuit proof) per channel |
| Number of Outputs | 2 |
| Connection Technology | 4-wire |
| Configuration | no address or configuration setting |
| Weight | approx. 55 g |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Relative Humidity | 95%, no condensation |
Beckhoff KL2022 Bus Terminal
Manufacturer: Beckhoff Part No: KL2022 Category: I-O Systems
| Manufacturer | Beckhoff |
|---|
Be the first to review “Beckhoff KL2022 Bus Terminal” Cancel reply
- Brand: Beckhoff
Mfr # KL2022
$141.82
Availability: Available to Order|Typically ships within 7 to 10 business days. Lead time may vary based on supplier availability.
- 12-month warranty
- 30-day returns
- Free shipping: $50+ US · $350+ international
- 100% authentic, sourced & inspected

Reviews
There are no reviews yet.